Wąwóz Kourtaliotiko - Plaża Preveli

Pierwsza nasza wycieczka samochodowa skierowana była w kierunku polecanej, pięknej Plaży Preveli położonej na południowym wybrzeżu Krety. Plaża ta była na liście wielu osób jako miejsce do koniecznego odwiedzenia. Warto było się tam wybrać, ponieważ po drodze mogliśmy podziwiac cudowne górzyste tereny pokryte gajami oliwnymi, a szczególnie niesamowity wąwóz Kourtaliotiko oraz miasteczko Rethymno.
Plaża Preveli to miejsce w którym woda słodka łączy się z wodą słoną, ponieważ właśnie tam wpada rzeka płynąca wąwozem do morza. Do tego porośnięta jest pięknymi palmami. Wyspa ta wcale mnie nie urzekła, jednak jest w niej coś co warto zobaczyć. A żeby ją zobaczyć trzeba zejść górzystym terenem w dół, ponieważ parking mieści się ponad 300 m. n. p. m. :) Rewelacyjna forma aktywnego wypoczynku!

Las palmowy, który się tam znajduje dwa lata temu spłonął całkowicie. Można zobaczyć tutaj jak to wyglądało.Obecnie nie ma już prawie śladu po tym tragicznym pożarze..


Wszechobecne i wszystko pozwalające sobie kozy na drogach :))


Byliśmy na Krecie w II połowie września. Spadł wtedy pierwszy deszcze od maja, temperatura sięgała 30 st. C, a mówiono tam o załamaniu pogody... :D

10 komentarzy :

 1. piekne fotki, rozmarzyc sie mozna:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ach, Kreta. Chciałabym tam jak najszybciej wrócić, bo w kwietniu się nią nie nacieszyłam dostatecznie:).. a Rethymnon jest piękny, szczególnie o zachodzie słońca.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrzę na zdjęcia i zazdroszczę takich wypraw. Zdjęcia takie słoneczne, pogodne można się ogrzać nimi w dzisiejsze chłodne południe.
  Dziękuję za wizytę na moim blogu.
  Miłego dnia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu :)

  Jak cudownie i letnio u Ciebie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem Ci szczerze moja mała Sałkówno, że fajne zdjęcia i super je dobrałaś! Było miło wrócić do naszych wspólnych wakacji...

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie, pięknie trzeba jeszcze raz się wybrać na Kretę, bo tam nie dotarłam

  OdpowiedzUsuń
 7. boshe, jakie piekne zdjęcia <3 te 2 pionoe obo siebie najlepsze <33

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki wielkie! Pozdrawiam ciepło ;)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że tutaj zaglądasz:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...