Lublin

Przedstawiając tą mini wycieczkę po Lubelszczyźnie oczywiście nie może zabraknąć miasta Lublin! Miasta inspiracji, miasta kultury, życia studenckiego pełnego niesamowitej atmosfery. Ostatnio Lublin starał się o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016, przez co niewątpliwie poziom życia w mieście społeczno- kulturalnego bardzo się rozwinął. Mi osobiście bardzo się podoba min. ze względu na piękną starówkę, która jeszcze nie zdążyła mi się znudzić. Często wychodzimy wieczorami, aby spotkać się tam z przyjaciółmi. Mamy swój ulubiony pub "U Szewca", w którym najbardziej lubimy rozmawiać przy piwku.
Dla osób bardziej zainteresowanych odsyłam do strony miasta, aby poczytać trochę o historii. A poniżej efekt spaceru T. po Lublinie.

 Mam też ulubione filmiki o Lublinie:
10 komentarzy :

 1. Bardzo ładnie pokazałaś Lublin. Będę musiała kiedyś go odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam! Chętnie oprowadzę i pokażę więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. segue-me publicamente :)
  http://keepcalmandshopvintage.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Lublin bardzo mi się podoba, mam tam przyjaciółkę i trochę uliczki tego miasta powycierałam :) Bardzo podoba mi się tonacja Twych zdjęc, takie są delikatne!

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję ślicznie i cieszę się bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do lublina zamierzam się wybrać w jeden ze słonecznych weekendów września lub października.
  Polecasz jakieś ciekawe miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć? Standardowo poszukuję też fajnej knajpki na obiad. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. PEJot oczywiście polecam zwiedzić bardzo dokładnie stare miasto, wchodząc w każdy jego zakamarek. Z większych obiektów: Zamek, Wieża Trynitarska, z której można zobaczyć Lublin, Plac Litewski, wszystkie stare Kamienice i Bazylikę. Jeśli lubisz historię i będziesz miała więcej czasu do zobaczenia jest Majdanek.
  Oczywiście na piwo polecam opisaną knajpkę "U Szewca", można tam również coś zjeść lub Grodzka 15.Na pyszny obiadek warto wybrać się do: Sielsko Anielsko (kuchnia staropolska) ,Czarciej Łapy lub Oregano Cafe (kuchnia włoska, śródziemnomorska).
  Życzę miłego pobytu i oczywiście służę nadal pomocą!;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłam w Lublinie rok temu. Piękne miasto. Szczerze mówiąc nie sądziłam, że ma w sobie tyle uroku i tak wspaniały klimat. Lublin bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  www.damapikowa.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie uchwyciłaś miasto :)
  Szczególnie zamek :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że tutaj zaglądasz:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...